Zásluhou Aloise Housy, hostinského v Semilech a Pavla Skrbka, hostinského v Bítouchově, vznikla skupina původně směřující k výstavbě nového pivovaru. K semilským se přidali kolegové z Železnobrodska a hnutí se postavilo proti pivovarskému kartelu prohlášením o rozhodnutí osamostatnit se.
K hnutí hostinských se připojili vysočtí a jilemničtí a byla založena společnost s r.o., do níž ještě téhož roku vstoupili hostinští z okresu Turnov. Stále byla prosazována myšlenka výstavby nového pivovaru, přičemž hledali podél řeky Jizery vhodné místo.
Prostřednictvím sládka rohozeckého pivovaru, Aloise Holuba, nabídnul majitel Karel Unger pivovar Společenstvu hostinských ke koupi. A již v červenci 1909 padlo rozhodnutí odkoupit nejen pivovar, ale i přilehlý velkostatek. Do Společenství vstoupili hostinští z Mnichova Hradiště a Českého Dubu, čímž byly získány dostatečné finanční prostředky k provedení odkupu za smluvní cenu 900.000,- korun českých.
Přibyli další členové Společenstva z Mladoboleslavska a Jičínska a 19.4.1910 byla podepsána společenská smlouva, která zakládala firmu Společenský pivovar hostinských, společnost s ručením omezeným v Malém Rohozci, přičemž jedním ze společníků byl i bývalý majitel pivovaru Karel Unger.
Došlo ke změně názvu na Společenský pivovar a velkostatek hostinských, společnost s ručením obmezeným, Malý Rohozec u Turnova, který byl používán až do roku 1924, kdy došlo k přeměně na akciovou společnost.
Došlo k transformaci pivovaru na akciovou společnost, ale pivovar se dostal díky špatně voleným investicím do finančních problémů, které se táhly až do roku 1927, kdy se podařilo navýšit základní jmění.
Vystavoval pivovar v Malém Rohozci téměř 43.000 hl piva, čímž se řadil na 27. místo z 328 pivovarů Československa, ovšem několik let předtím patřil výstavem do první dvacítky.
Tento rok znamenal pro mnoho českých firem zestátnění a nevyhnul se mu ani pivovar v Rohozci. Byl zařazen do skupiny Severočeské pivovary, n.p., později byl krátce samostatným závodem, poté provozovnou trutnovského pivovaru a nakonec v rámci slučování do velkých skupin byl zařazen do podniku Východočeské pivovary, n.p., což přineslo postupné zvýšení výstavu z 50.000 hl na konečných 100.000 hl piva za rok.
V rámci „Malé privatizace“ byl pivovar odprodán, ovšem noví majitelé, neznalí pivovarské problematiky, dovedli zanedlouho pivovar na pokraj bankrotu.
Byl vyhlášen konkurs. Pivovar v té době byl v žalostném technickém stavu, jak stavebním, tak technologickém, kvalita piva byla velmi nízká a pivovar byl předlužený.
Vstoupili do pivovaru noví majitelé a byla vyhlášena nová firma „PIVOVAR ROHOZEC, a.s.“. Prvním krokem bylo zajištění investic do kvality výroby a obnovení tradičních značek SKALÁK a PODSKALÁK. Postupně se podařilo pivovar z větší části opravit, stabilizovat kvalitu a rozšířit odbytový rajon.
Zakladatelem pivovaru na Rohozci byl v roce 1850 Ferdinand Unger, velkostatkář
a obchodník se sklem. Slavnostního otevření se však kvůli epidemii tyfu nedožil. Vedení
pivovaru následně převzal jeho syn Karel Unger, který s pivovarem dosáhl velkých úspěchů,
a i díky tomu získal šlechtický titul. Pivovar byl na svou dobu velmi moderní, byl to jeden
z mála parostrojních pivovarů v Rakousko-Uhersku. Rohozecké pivo bylo známé široko
daleko a už v té době se exportovalo například i do Německa a Francie. Další následovník
z rodu Ungrů ovšem nebyl v pivovarském řemesle příliš úspěšný, a tak v roce 1910 prodal
pivovar místnímu sdružení hostinských, díky kterým získal pivovar zpět svou původní
slávu. Následující dvě válečná období ovšem fungování pivovaru příliš nenahrávala.
V únoru 1948 s nastolením socialistického hospodaření, byl pivovar zestátněn a přešel pod
centrální řízení jako součást Východočeských pivovarů. Vzhledem k jeho malé velikosti
se pivovar dostal na okraj zájmu a byly do něj pozastaveny veškeré investice. Pivovar tak
postupně chátral. S příchodem roku 1989 a následnou privatizací bylo spojeno i velké
očekávání, jenže noví majitelé pivovarnictví nerozuměli a měli pivovar pouze jako vidinu
rychlého zisku. Kvůli tomuto přístupu v hospodaření se pivovar brzy dostal do dluhové
pasti a spadnul do konkurzního řízení.
Od roku 2004 je pak již jeho příběh obecně známý. V konkurzu pivovar odkoupili současní
majitelé a byla založena akciová společnost PIVOVAR ROHOZEC, a.s. Od té doby si
pivovar získal zpět svůj původní věhlas.