Historické cedule

U příležitosti 160ti let od svého založení vydal Pivovar Rohozec emisi replik historických plechových cedulí. Některé jsou zcela shodné s původními originály, jiné byly částečně upraveny nebo vyrobeny na základě původních grafických podkladu z počátku 20. století.

Plechová cedule Parostrojní pivovar je replikou plechové cedule z období před rokem 1909, tedy z doby před prodejem pivovaru společnosti hostinských. Zakladatelem pivovaru byl Ferdinand Unger, prodej pivovaru uskutečnil jeho vnuk Karel. Tato replika nejstarší dochované propagační plechové cedule z období Rakouska – Uherska zachycuje i erb šlechtického rodu Ungru, jehož část (štít) je zakomponována i do současného loga Pivovaru Rohozec.

Historie pivovaru - Pivovar Rohozec
Historie pivovaru - Pivovar Rohozec

Plechové cedule elipsovitého tvaru Malorohozecký ležák z roku 1910 nebo 1911. V originále se jednalo současně o propagační plechovou ceduli i papírovou etiketu v české nebo německé verzi. Tato replika je částečně pozměněna oproti originálu. Ten byl v barvách červené a modré, na replice je modrá nahrazena zelenou. Duvodem k této úpravě byl záměr částečného odlišení od originálu a snaha se přiblížit barvám, které ve svých propagačních materiálech pivovar využívá v současné době.

Plechová cedule Podílní list byla vyrobena podle předlohy originálu podílního listu z roku 1910. Jeho majitelem byl Karel Unger, který si podílními listy zajistil i po prodeji částečné vlastnictví a podíl na výnosech nově založeného Společenského pivovaru hostinských v Malém Rohozci. Tato cedule je na dolním okraji opatřená novodobým logem a letopočty připomínající 160 let od založení pivovaru.

Historie pivovaru - Pivovar Rohozec
Historie pivovaru - Pivovar Rohozec

Plechové cedule Malorohozecký 12- Skalák čerpají motiv rovněž z období před 1. světovou válkou. Cedule byla inspirována dobovou etiketou, na které byl červený nápis 12- Březňák. Tento název je v současné době chráněná značka jiného pivovaru, a proto byl nahrazen naším názvem 12- Skalák. Připomeňme krátce, co ve skutečnosti znamenalo označení Březňák v pivovarství období Rakouska – Uherska a první republiky. Jednalo se o silnější pivo, které se v pivovarech vařilo v březnu jako zásoba pro letní období – takže Březňák, jako typ piva, byl téměř v každém pivovaře.

Limitovanou emisi uzavírá plechová cedule Malorohozecké pivo z meziválečného období, z časů světové hospodářské krize. Jedná se o poměrně přesnou repliku. Grafické ztvárnění má jednodušší charakter, který byl obvyklý pro toto období.

Historie pivovaru - Pivovar Rohozec

Aktuality

Stali jsme se PIVOVAREM ROKU 2017


Máme velikou radost, že jsme toto ocenění získali, a že naše práce přináší tak úžasná ocenění.
Mimo to získala bronzovou medaili opět naše TŘINÁCTKA TMAVÁ (v kategorii tmavých piv) a stala se díky tomu skokanem roku 2017. Podívejte se na fotky ze včerejšího předávání cen.
Dej Bůh štěstí a děkujeme všem za podporu.

Rohozecký Triatlon 2017


Dne 9.9.2017 proběhl Rohozecký Triatlon, počasí nám vyšlo a nálada byla skvělá.
Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další ročník.

Ocenění na soutěži Pivo České republiky 2017 v Českých Budějovicích


Na Českobudějovických Slavnostech piva jsme v soutěži Pivo České republiky 2017 získali nová ocenění.

Na 2. místě v kategorii Tmavé výčepní pivo se umístilo ROHOZECKÉ X
Na 3. místě v kategorii Speciální pivo tmavé se umístila ROHOZECKÁ TŘINÁCTKA TMAVÁ
Na 3. místě v kategorii Novinářské pivo se umístilo ROHOZECKÉ CHERRY BEER

Jsme rádi, že chutná.

Dej bůh štěstí
Pivovar Rohozec


Pivovar Rohozec

Je vám více než 18 let?

Ověřte prosím váš věk.

Pivovar Rohozec

Pivovar ROHOZEC, a.s. dodržuje platný zákon o regulaci reklamy, Kodex rady pro reklamu a dobrovolný etický kodex Iniciativy zodpovědných pivovarů. Proto žádáme osoby mladší 18 let (21 let v USA), aby nevstupovaly na naše internetové stránky. Děkujeme.